Hurtownia Kamienia Mariusz Poźniak        Kamień elewacyjny


Kamień elewacyjny


kamień rzeszów

Kamień elewacyjny musi spełniać szereg norm, warto dobrze zastanowić się nad rodzajem kamienia, bo to kosztowna inwestycja, a źle dobrany rodzaj kamienia powoduje niepotrzebne problemy. Piękno kamienia jest niezwykłe, klienci mogą zamawiać kamień według indywidualnych potrzeb, tworzyć mozaiki lub układać go tak, by tworzył naturalne wzory. Kupując kamień na ścianę trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka cech kamienia, takich jak gęstość, wytrzymałość, czy odporność na różne czynniki.

Kamień musi być mocowany do powierzchni odpowiednimi technikami. W zależności od grubości płyty i konstrukcji ściany, dobiera się parametry kamienia. Powierzchnia, do której ma być przytwierdzony, musi być odpowiednio przygotowana. Trzeba pamiętać, że kamień elewacyjny jest narażony na czynniki atmosferyczne, przede wszystkim na wilgoć i promienie słoneczne. Mogą one powodować zmiany w wyglądzie elewacji. Dlatego wskazane jest pamiętanie o odpowiedniej pielęgnacji, zgodnie z zaleceniami dla danego gatunku kamienia oraz o konserwacji odpowiednimi środkami. Warto o nie zapytać od razu, zanim zdecydujemy się na wybór danego rodzaju kamienia.

Jaki kamień na elewację?


Do najpopularniejszych kamieni elewacyjnych należą gnejs, granit, piaskowiec. Kamień na elewację może być łupany, łamany, docinany, cięty i formatowany i dodatkowo obrabiany. Można wybrać też kamień murowy, który układany jest jak cegła. Kamień elewacyjny może być także kładziony na ściany ocieplone styropianem. Różne kształty i kolory kamieni - a są ich dziesiątki – umożliwiają oryginalny i niepowtarzalny dobór wzorów. Mieszanie kolorów umożliwia stworzenie mozaiki i wielu ciekawych rozwiązań niezwykle dekoracyjnych. By zachować piękno kamienia można stosować chemię kamieniarską, preparaty, które będą chronić kamień przed zniszczeniem i zanieczyszczeniami. Pielęgnacja kamienia nie jest jednak zbyt uciążliwa, nie można jednak zapominać, że jak każdy element wykończeniowy, także kamień ma swoje właściwości i wymaga odpowiedniego użytkowania.

kamień naturalny kamień naturalny kamień naturalny kamień naturalny gnejs elewacyjny kamień naturalny grafitowy kamień naturalny cena za metr kamień naturalny rzeszów gnejs elewacyjny hurtownia kamienia w rzeszowie kamień podjazdowy rzeszów kamień elewacyjny


beżowy biały brązowy bursztynowo-platynowy czarno-zielony grafitowy platynowy szary złoty żółto-tłusty ruja szary-metalik
Hurtownia Kamienia Naturalnego
NIP 813 184 19 16
Nr rach. bank. 86 1050 1562 1000 0092 0889 7315
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
  Trzebownisko 1047, 36-001 Trzebownisko
   tel. 792 722 393
   tel. 530 700 117
   hurtownia.kamienia@o2.pl
realizacja © Studio BEST 2018