Kamień na kominki

Kamień na kominki

Któż z nas nie chciałby mieć w domu nastrojowego i eleganckiego kominka nadającemu całemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i ducha. Kto zrezygnowałaby z przyjaźnie trzaskającego ognia, na rzecz bezdusznych kaloryferów ściennych czy nawet podłogówki? Otóż to, większość jednak pozostałaby przy pomyśle kominka. Jak jednak wykończyć go tak, aby mógł służyć nam długo, a jednocześnie zachowywać wciąż nienaganny wygląd? Nic prostszego. Musimy tylko przy jego budowie i wykańczaniu skorzystać z najlepszych materiałów. Z obecnie dostępnych rozwiązań nie ma nic lepszego jak obudowy kominkowe z kamienia. Kamień na kominki spełnia zarówno czysto utylitarne funkcje, jak i te dużo bardziej wysublimowane, estetyczne.

Przede wszystkim kamień na kominki pozwala na przewodnictwo ciepła i oddaje ciepło wytworzone ze spalania do pomieszczeń, z drugiej strony jest odporny na temperatury, nie musimy więc obawiać się pęknięć czy uszkodzeń obudowy. Z drugiej strony kamień na kominki dostarcza pewnej nuty elegancji, zwłaszcza jeśli do obudowy wykorzystamy pełen klasycznego piękna granit bądź monumentalny bazalt.

kamień na kominki

Jaki kamień na kominki wybrać?

Zasadniczo większość kamieni naturalnych nadaje się na obudowę kominka, jednak w Polsce najchętniej wykorzystuje się piaskowiec. Taka popularność wynika głównie z ceny, która w przypadku piaskowców jest dużo niższa. Co więcej ciepłe barwy piaskowca lepiej pasują do drewnianych domów i bardziej swobodnych, wiejskich wystrojów wnętrz. Z kolei granit czy bazalt będą świetną oprawą do dużych i eleganckich salonów. Mogą one być utrzymane w nowoczesnym ale i klasycznym stylu.

Niezależnie od tego jaki rodzaj kamienia wybierzemy, obudowa kominka z kamienia naturalnego będzie dobrym rozwiązaniem. Pozwoli nam czerpać maksimum korzyści z wykorzystania ogrzewania kominkowego oraz zapewni nam doznania estetyczne. Jednocześnie dostarczymy naszym wnętrzom niezapomnianego charakteru, który zostanie z rodziną na długie lata.


Kamienie Naturalne, Szeroki Wybór – Hurtownia Rzeszów