Kamień na ogrodzenia

Kamień na ogrodzenia

Ogrodzenie z kamienia naturalnego jest zarazem solidne, trwałe, odporne na warunki atmosferyczne oraz eleganckie. Pasuje zarówno do domów w starym stylu, dworków i małych willi, jak również do nowoczesnej, minimalistycznej architektury. Ogrodzenia kamienne mają sporo zalet, często podnoszonych przez inwestorów, są trwałe, nie wymagają konserwacji, regularnego malowania i odświeżania, nie niszczy ich w zastraszającym tempie śnieg, deszcz czy mróz. Co więcej mają naturalny wygląd harmonizujący z otoczeniem, trawnikami, naturalnymi nasadzeniami i innymi formami przyrodniczymi. Kamień naturalny stanowi także świetną barierę, wysoki murek ochroni nie tylko przed wścibskimi spojrzeniami, ale i światłem słonecznym. Jeśli ten ostatni element nie jest szczególnie miło widziany, bez problemu dopasujemy do tego typu ogrodzenia inne elementy, przepuszczające światło. Kamień naturalny dobrze będzie komponował się zarówno z drewnem jak i elementami kutymi.

Przy budowie kamiennego ogrodzenia istotne jest to, jaki kamień wybrać. Nie wszystkie bowiem jego rodzaje będą w takim samym stopniu prezentować wszystkie korzyści. Idealnie odporny na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne będzie granit, kwarcyt, porfir czy bazalt. Niestety kamień murowy wybrany z tej grupy będzie także ciężki w obróbce oraz bardzo drogi. Jako kamień na ogrodzenia świetnie prezentuje się piaskowiec lub wapień, te jednak skały bardzo łatwo ulegają erozji wodnej. Przy ich użyciu warto jest kamień na murek z piaskowca zabezpieczyć skośnym daszkiem na wierzchu ogrodzenia.

kamień na ogrodzenia

Naturalny kamień na ogrodzenia

W ostatnich latach dużą popularnością, jako kamień ozdobny cieszy się kamień polny. Jest łatwo dostępny, stosunkowo tani, odporny na czynniki atmosferyczne i bardzo estetyczny. Wykonane przy jego użyciu ogrodzenia, zwłaszcza mury cyklopowe cechują się wysokim stopniem dekoracyjności. Świetnie łączy się on również z różnego typu roślinami, zwłaszcza krzewami i roślinami pnącymi.

Najtańszym rozwiązaniem na ogrodzenie z kamienia jest wykorzystanie łupków. Kamień łupany pozwala zachować wrażenie estetycznego ogrodzenia kamiennego, przy jednoczesnym zminimalizowaniu nakładów. Podbudowa betonowa może zostać obłożona cienką warstwą łupków, które mimo że mniej wytrzymałe, nadal będą utrzymywać wrażenie dekoracyjności.


Sprzedaż Kamienia w Rzeszowie