Kamień na podjazdy

Kamień na podjazdy

Kamień to surowiec bardzo często wykorzystywany w ogrodnictwie, jak i budowie. Mają na to wpływ głównie jego walory użytkowe, wytrzymałość, odporność na warunki atmosferyczne. Również sama estetyka, wynikająca głównie z dopasowania do naturalnego otoczenia. Kamień naturalny wykorzystuje się zarówno, jako element elewacji, dekoracja ogrodów, składnik ogrodzeń, podmurówek, różnego typu murków czy obramowań, jednakże obecnie jego głównym wykorzystaniem jest powierzchnia ścieżek ogrodowych czy wszelkiego typu podjazdów.

Kamień na podjazdy musi cechować się określonymi parametrami. Nie każdy kamień naturalny nada się, jako materiał do stworzenia twardego, dość wytrzymałego podjazdu, który zniesie regularny nacisk samochodu czy innych pojazdów. Przykładem może być piaskowiec, który idealnie sprawdzi się, jako nawierzchnia ścieżek ogrodowych, ale już, jako kamień na podjazd, może okazać się zbyt miękki i za mało odporny na nacisk i ścieranie. Najlepiej zaś zda egzamin, jako element murkówogrodzeń czy elewacji. Dlatego też należy uważnie dobierać kamień naturalny na podjazd, zwracając uwagę na właściwości poszczególnych rodzajów kamieni.

kamień na podjazdy

Naturalny kamień dekoracyjny

Kamień na podjazdy powinien być wybierany głównie z uwzględnieniem jego właściwości i konkretnych potrzeb inwestora. Także jego możliwości finansowych oraz ogólnych chęci i zmysłu estetycznego. Świetnym rozwiązaniem jest podjazd wykonany z kamienia granitowego. Granit jest materiałem bardzo wytrzymałym. Przez lata nie uda nam się zetrzeć jego powierzchni w widoczny sposób. Świetnie też daje sobie radę w naszych warunkach pogodowych, a także zapewnia wysoką estetykę. Niestety granit, to z pewnością nie jest tani podjazd do garażu.

Dużo lepiej kosztowo wychodzi podjazd z kamienia łupanego, np. polnego. Kamień łupany jest obecnie dość popularnym materiałem, chętnie wykorzystywanym i dostępnym w sporej liczbie hurtowni. Jest tani i łatwy w obróbce, a co więcej bardzo ładnie komponuje się z trawnikami i standardowymi nasadzeniami. Forma, jaką przybiera kamień łupany pozwala na wygodny montaż, położenie podjazdu z kamienia łupanego nie zajmuje zbyt dużej ilości czasu.


Hurtownia Kamienia Naturalnego w Rzeszowie