Sprzedaż kamienia naturalnego
Slider

Centrum kamienia naturalnego w Rzeszowie

Jeśli jesteś zainteresowany nabyciem kamienia, to: Zmierz powierzchnię na jakiej będzie układany oraz gdzie będzie układany (czy na elewacji, czy placu, podjeździe, itp.). Następnie wykonaj do nas telefon lub napisz na maila.
Pomożemy Ci w wyborze i doradzimy jaki rodzaj kamienia naturalnego wybrać. Ustalimy formę zapłaty oraz transportu tak, aby zakup był dla Ciebie jak najbardziej korzystny!

Ważne!

  1. Kamień jest mierzony z fugą nieregularną o minimalnym zagęszczeniu.
  2. Cena dotyczy warstwy paletowej, a nie metra kwadratowego kamienia po wyłożeniu na ścianie, czy chodniku.
  3. Planując układanie kamienia (tworząc wąską fugę), należy zakupić do 35% więcej kamienia (znaczny odpad na docinanie).
 
Posiadamy w ciągłej sprzedaży kamień naturalny w najkorzystniejszej cenie w regionie.
 
Zakupiony kamień dostarczamy na terenie kraju, w super korzystnej cenie (na palecie około 25 metrów kamienia).
Każda paleta (w bardzo dobrym stanie) 30 zł lub na wymianę.

Przed zakupem zapytaj o dostępność zamawianego towaru.
   

Sprzedaż kamienia naturalnego

Kamień naturalny to surowiec, który od wielu wieków jest wykorzystywany w budownictwie, zarówno przy wykończeniach zewnętrznych elewacji, jak i przy wnętrzach. Sprzedaż kamienia naturalnego pozwala także na wykorzystanie go w szeroko rozumianej architekturze ogrodów. To właśnie w nich od wielu wieków spełniał on czysto utylitarne funkcje, jak np. tworzenie murków, obramowań sadzawek, klombów, schodów, tarasów, czy elementów altan. Oczywiście przy okazji wypełniania swoich praktycznych funkcji, kamień naturalny ma także wysokie walory estetyczne. Co pozwala znacznie podwyższać ogólny obraz każdego ogrodu, dodając mu elegancji i naturalności.

Kamień naturalny do ogrodu był wykorzystywany nieprzerwanie przez wieki. Jednak w ostatnich dziesięcioleciach, szczególnie w Polsce, dużo częściej można było spotkać jego sztuczne zamienniki. Wiązało się to przede wszystkim z sytuacją finansową większości Polaków, których po prostu nie było stać na droższe rodzaje kamienia naturalnego. Jednakże tendencja ta w ostatnich latach odwraca się i coraz więcej osób szuka firm oferujących sprzedaż kamienia naturalnego, doceniając jego wszechstronne zalety.

Rodzaje kamienia naturalnego

Zarówno kamień bezfugowynieregularny, czy kamień naturalny cięty rzędowo nadają się do różnych zastosowań. Dlatego warto wcześniej zorientować się, gdzie możemy je wykorzystać i który rodzaj najlepiej wypełni postawione mu przez nas zadania.

Szczególnie popularny jest kamień do wykończenia domu wykorzystywany jako kamień na ściany wewnętrzne lub kamień na elewację. Do wnętrz najlepiej nadaje się kamień bezfugowy, a na zewnętrze elewacje polecane są lite płyty elewacyjne. Szczególnie ogromne znaczenie utylitarne mogą mieć zewnętrzne płyty elewacyjne. Skutecznie chronią ścianę przed uszkodzeniami mechanicznymi czy wpływem warunków atmosferycznych, tj. deszcz, bądź działanie promieni UV. Płyty elewacyjne pozwalają także na utrzymanie czystości. Dużo łatwiej wyczyścić je niż sam tynk, nawet przy wykorzystaniu konwencjonalnych środków czyszczących. Dlatego też zabezpieczenia wykorzystywane są w miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenia czy zabrudzenie, np. przy drzwiach wejściowych i garażowych.