Kamień podjazdowy

Kamień podjazdowy to tylko jedna z propozycji na wykorzystanie gnejsu i łupku.

Zastosowanie:
 na zewnątrz (podjazdy, tarasy, ścieżki)

Charakterystyka:
 – wysoka wytrzymałość na warunki atmosferyczne,
– trwałość materiału,
– błyszcząca powłoka tzw. “mika”,
– niepowtarzalna kolorystyka

Kamień do układania podjazdów to doskonały produkt. Jeśli wykorzystałeś kamień naturalny do ozdoby swojego domu może warto pomyśleć również o wykonaniu z kamienia otoczenia domu, a więc ścieżek i podjazdu. Gnejs i łupek znajdujący się w naszej ofercie handlowej to doskonały kamień na podjazdy, jeśli jest zakupiony w odpowiednim rozmiarze-grubość od 3 cm do 7 cm. Kamienny podjazd przed domem nada mu z pewnością kompletnego wyglądu. Podniesie koszt, ale i poprawi estetykę miejsca, w którym mieszkasz. Oryginalny wygląd podjazdu z kamienia nie będzie z całą pewnością tak popularny, jak podjazd wykonany z kostki betonowej, a o to przecież nam chodzi.

Płytki z kamienia naturalnego

kamień naturalnyDzięki szerokiej ofercie kamienia podjazdowego możecie ułożyć swój podjazd w kolorze brązowym, czarno zielonym lub szarym. Nikt nie powiedział, że podjazd z kamienia musi być monotonny i bezbarwny. W dzisiejszych czasach możliwości wykonania podjazdu z kamienia są bardzo szerokie.

Podjazd z płyty kamiennej z gnejsu o grubości 7 cm będzie z pewnością stabilnym rozwiązaniem i trwałym pod warunkiem, że zostanie prawidłowo i zgodnie ze sztuką ułożony przez firmę, która tym się zajmuje. Dlatego z całą pewnością należy zadbać i przypilnować odpowiedniego zagęszczenia gruntu przed położeniem kamienia podjazdowego.

Proszę uwzględnić przy tym:

– jakim samochodem najczęściej będziemy wjeżdżać na podjazd czy będzie to zwyczajny samochód osobowy, czy auta dostawcze,
– jaki jest rodzaj gruntu na działce.

Układanie płytek z kamienia

Dlatego przy układaniu podjazdu z kamienia odradzamy robić go samodzielnie, jeśli nie wykonywaliśmy takich prac wcześniej i nie mamy o tym pojęcia. W tym celu proszę wybrać dobrą firmę budowlaną lub firmę, która specjalizuje się w wykonywaniu podjazdów przed domem.

Płyta kamienna z gnejsu pozwala doskonale tworzyć ładne i estetyczne kompozycje i daje również możliwość łączenia z innymi materiałami oraz kolorami dla urozmaicenia efektu.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak sprzedajemy kamień podjazdowy i jaka jest cena na kamień podjazdowy, zadzwoń do nas lub napisz, a my doradzimy jaki kamień wybrać na Wasz podjazd z kamienia oraz zaproponujemy odpowiednią cenę. Jeśli masz kłopot z transportem, zaproponujemy sprzedaż kamienia z transportem!

GNEJS

Skała metamorficzna o składzie chemicznym podobnym do granitu, charakteryzuje się kierunkowym ułożeniem tekstury oraz widocznym uziarnieniem, najczęściej piaskowym. Jest to twardy materiał o błyszczącej powierzchni.

Wymiary:
  • Wielkość: od 2 do 8 płyt na 1 warstwę
  • Grubość: 2,5 – 7 cm
  • Waga 1 warstwy: 55 – 70 kg
  • Waga palety: ok. 1000 kg (13-16 warstw)
ŁUPEK

Grupa skał wykazująca dobrą łupkowatość,
skała metamorficzna lub osadowa.Wymiary:
  • Wielkość: od 2 do 8 płyt na 1 warstwę
  • Grubość: 2,5 – 7 cm
  • Waga 1 warstwy: 55 – 70 kg
  • Waga palety: ok. 1000 kg (26 warstw)
Sprzedawany na warstwy paletowe (0,96 m²), na palecie do 26 warstw.