Impregnat do kamienia naturalnego

Profesjonalne zabezpieczenie kamienia
Specjalistyczny impregnat do kamienia naturalnego przedłuża trwałość kamienia,
pozwala łatwiej utrzymać kamienie w czystości oraz podkreślają jego właściwości estetyczne.
 
Impregnat do kamienia naturalnego jest wykorzystywany do:
– przedłużenia żywotności (trwałości) kamienia,
– lepszego i łatwiejszego utrzymania kamienia naturalnego w czystości,
– jeszcze lepszego efektu estetycznego i podkreślenia jego ładnego wyglądu.
Dodatkowo środek ten bardzo mocno wnika w jego strukturę,
zabezpieczając go przed działaniem czynników zewnętrznych oraz przed zabrudzeniami płynów i tłuszczy.
 

Zabezpieczenie kamienia naturalnego

W naszej ofercie znajduje się impregnat do kamienia firmy NOVOL:

impregnat do kamienia naturalnego

Jest dostępny w opakowaniach 5L. Pozwala uzyskać tzw. efekt mokrego kamienia. Po jego nałożeniu zaimpregnowany kamień sprawia wrażenie kamienia mokrego. Potem kolory stają się znacznie bardziej intensywne i nasycone. Jest to impregnat mrozoodporny, który może być wykorzystywany do impregnacji zarówno gnejsu, łupka, kwarcytu, piaskowca. Podsumowując impregnat nadaje się do powierzchni kamienia polerowanych, piaskowanych, płomieniowanych, szlifowanych i groszkowanych.

impregnat do kamienia naturalnego

Jest dostępny w opakowaniach 5L. Kamień po nałożeniu tego środka impregnującego nie zmienia swojej barwy a jego kolorystyka pozostaje naturalna. Nadaje się do impregnacji kamienia na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczeń. Dodatkowo doskonale zabezpiecza kamień naturalny przed działaniem czynników atmosferycznych oraz przed zabrudzeniami płynów, tłuszczy oraz przez zarysowaniem.

Przygotowanie powierzchni do impregnacji

Ważnym aspektem jest aby poprawnie zastosować impregnat należy wcześniej odpowiednio przygotować powierzchnię kamienia. Przede wszystkim musi być ona czysta, najlepiej sucha i nie zatłuszczona. W niektórych przypadkach dopuszczalna jest niewielka wilgotność kamienia przeznaczonego do impregnacji impregnatem NOVOL. Innymi słowy, aby uniknąć niepotrzebnej pracy i czyszczenia kamienia warto pomyśleć o rozpoczęciu impregnacji natychmiast po jego położeniu i pracach z obróbką kamienia.

Wydajność impregnatu do kamienia naturalnego

Wydajność impregnatu jest uzależniona od rodzaju kamienia naturalnego jaki będziemy impregnować. W związku z tym przyjmuje się, że 1 litr impregnatu wystarcza na 5 m² powierzchni kamienia naturalnego.

Zastosowanie impregnatu i jego aplikacja

Impregnat można rozprowadzać na kamieniu za pomocą wałka, pędzla lub natryskowo. Dlatego należy go rozprowadzać do równomiernie we wszystkich miejscach aby wygląd kamienia był zbliżony po jego zastosowaniu.

UWAGA: przed użyciem impregnatu warto sprawdzić efekt jego działania na próbce kamienia.