Kamień dekoracyjny

Kamień dekoracyjny

Do aranżacji domu i ogrodu często wykorzystywany jest kamień dekoracyjny. Wielość ich kształtów i kolorów pozwala na stworzenie niezwykle ciekawych kompozycji i aranżacji, zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Kamień ozdobny odznacza się pięknymi kolorami i różnymi kształtami, a także wielkością. Hurtownia kamienia naturalnego bardzo często przygotowuje towar zgodnie z wymaganiami klienta, dopasowując go do indywidualnych potrzeb.

Kamień dekoracyjny sprawia, że wnętrze nabiera charakteru, ciepła, podkreśla styl i inne elementy dekoracyjne. Kamienie mogą zdobić ściany, stanowić wykończenie elementów wyposażenia, np. kominków, pełnić funkcje posadzki, a drobne kamyki podkreślać urok mis, wazonów, czy donic. Popularne kamienie fluorescencyjne stanowią ciekawą ozdobę wnętrz i ogrodów.

kamień dekoracyjny

Pielęgnacja kamieni naturalnych

Kamień dekoracyjny musi być odpowiednio dobrany pod kątem wymagań technicznych. Jego wizualne piękno jest bardzo ważną cechą, ale nie można zapomnieć o tym, że jest to element dość ciężki i wymaga odpowiedniej konstrukcji ściany, na której ma być mocowany. Z kolei kamień, który ma być położony na ścieżkę lub taras, powinien odznaczać się takimi cechami jak mrozoodporność, czy chropowatość. Trzeba też pamiętać o tym, że o kamienie trzeba dbać odpowiednio je czyszcząc i konserwując. Dobrze dobrany rodzaj kamienia nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, mimo to warto zakupić specjalne środki do czyszczenia i konserwacji, by powierzchnia kamienna wyglądała jak nowa przez lata.

Kamienie do ogrodu mogą być ozdobą, podkreśleniem piękna roślin, kompozycją uzupełniającą architekturę ogrodową. Jako naturalny element wystroju podkreślają i wzmacniają wizerunek i styl. Współgrają z innymi elementami natury i naturalnymi elementami wykonanymi np. z drewna. Nadają się do tworzenia architektury ogrodowej, fontann, mostków, ścieżek, ławek, murków i ogrodzeń. Są niezwykle dekoracyjne i praktyczne, mają bardzo szerokie zastosowanie i naturalne piękno, które zawsze podkreśla urok natury. Kamienie ozdobne są bardzo trwałe, ale jako elementy budowlane wymagają fachowego ułożenia i doboru. Są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Mogą więc służyć długo, a poza tym łatwo w każdej chwili można użyć je do innej kompozycji. Jeśli szukasz szerokiego wyboru kamieni naturalnych, to zapraszamy do naszej hurtowni w Trzebownisku. Znajdziesz tu różnego rodzaju kamień, z różnym przeznaczeniem – kamień do ogrodu, na ścieżki, na podjazdy, na ogrodzenia, itp. Sprawdź dostępność kolorystyczną i zamów kamień z transportem.


Kamień Dekoracyjny – Hurtownia Kamienia Naturalnego