Kamień elewacyjny

Kamień elewacyjny

Kamień elewacyjny musi spełniać szereg norm. Warto dobrze zastanowić się nad rodzajem kamienia. Źle dobrany rodzaj kamienia powoduje niepotrzebne wydatki. Piękno i niepowtarzalność kamienia jest niezwykłe. Klienci mogą zamawiać kamień według indywidualnych potrzeb. Mogą tworzyć mozaiki lub układać go tak, by tworzył naturalne wzory. Kupując kamień na ścianę, trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka cech kamienia. Przede wszystkim na jego gęstość, wytrzymałość, czy odporność na różne czynniki.

Kamień musi być mocowany odpowiednimi technikami. W zależności od grubości płyty i konstrukcji ściany dobiera się jego parametry. Powierzchnia, do której ma być przytwierdzony, musi być odpowiednio przygotowana. Trzeba pamiętać, że kamień elewacyjny jest narażony na czynniki atmosferyczne. Przede wszystkim na wilgoć i promienie słoneczne. Mogą one powodować zmiany w wyglądzie elewacji. Dlatego wskazane jest pamiętanie o odpowiedniej pielęgnacji. Zgodnie z zaleceniami dla danego gatunku kamienia powinno się go konserwować odpowiednimi środkami.

kamień elewacyjny

Jaki kamień na elewację?

Do najpopularniejszych kamieni elewacyjnych należą gnejs, granit, piaskowiec. Kamień na elewację może być łupany, łamany, docinany, cięty i formatowany i dodatkowo obrabiany. Można wybrać też kamień murowy, który układany jest jak cegła lub kładziony na ściany ocieplone styropianem. Różne kształty i kolory kamieni — a są ich dziesiątki — umożliwiają oryginalny i niepowtarzalny dobór wzorów. Mieszanie kolorów umożliwia stworzenie mozaiki i wielu ciekawych rozwiązań niezwykle dekoracyjnych. By zachować piękno kamienia, można stosować chemię kamieniarską. Są to preparaty, które będą chronić kamień przed zniszczeniem i zanieczyszczeniami. Pielęgnacja kamienia nie jest jednak zbyt uciążliwa. Nie można jednak zapominać, że kamień ma swoje właściwości i wymaga odpowiedniego użytkowania.

Z uwagi na mnogość kolorów, warto przyjechać do naszej hurtowni w Trzebownisku, aby na żywo wybrać jeden z nich. Dodatkowo można w ten sposób uzyskać niezbędne informacje dotyczące impregnacji i użytkowania. Ponadto nasz zespół pomoże w wyborze materiału, po wcześniejszym ustaleniu z klientem, jakie będzie przeznaczenie kamienia. Inny rodzaj kamienia będzie bowiem nadawał się na ogrodzenia, a inny na elewację. Dlatego tak ważny jest odpowiedni jego dobór.

Kamień Elewacyjny — Naturalny Kamień na Ścianę