Sprzedaż kamienia Sanok

sprzedaż kamienia sanok

Kamień dekoracyjny na schody

Kamień naturalny to powracający obecnie do łask element ogrodów. Wraz ze zwiększającą się popularnością, rozszerza się paleta rodzajów i barw dostępnych na rynku kamieni ozdobnych. Sprzedaż kamienia Sanok to hurtownia, która w swojej ofercie posiada kamienie cięte rzędowo, bezfugowe, czy płytki kamienne. Gnejsy, łupki, otoczaki, czy piaskowce, w różnym wybarwieniu, umożliwiają zaaranżowanie w domu i ogrodu według upodobań klientów.

Najczęstszym ogranicznikiem przy wyborze kamienia jest cena. Wiadomo, że im większy mamy ogród, podjazd, czy taras, tym więcej materiału będzie potrzebne. Nie mniej jednak warto zwrócić uwagę na to, że zakup kamienia jest inwestycją na lata. Kamienne płyty na podjeździe będą trwalsze niż kostka brukowa, która z czasem może ulec przemieszczaniu się. Schody wyłożone kamieniem naturalnym będą odporniejsze na mrozy niż zwykłe płytki ceramiczne. Jeśli jeszcze weźmiemy pod uwagę mnogość rodzajów kamienia, możemy stworzyć niepowtarzalne aranżacje. 

kamień ogrodowy

Kamień ogrodowy

kamień piaskowiec

Kamień piaskowiec

kamień podjazdowy

Kamień podjazdowy

kamień bezfugowy

Kamień bezfugowy

Aranżacje z piaskowca w ogrodzie

sprzedaż kamienia sanok
Sprzedaż kamienia Sanok

Jednym z popularniejszych materiałów, wykorzystywanych w ogrodzie i budownictwie jest piaskowiec. Wykorzystuje się go od stuleci. Mimo to ciągle zachwyca przyjemną, jasną barwą oraz różnymi barwami. W zależności od kamieniołomu, z którego pochodzi, piaskowiec będzie różnić się konkretnym wybarwieniem i wyżyłowaniem. Jako kamień elewacyjny, stosowany w postaci płytek, może być stonowany i przygaszony. Z kolei jako kamień na taras może jaskrawo epatować swoją nasyconą żółcią oraz pomarańczowymi żyłami. Wszystko zależy od naszego konkretnego wyboru i decyzji. Oczywiście im rzadsze i pożądane wybarwienie, tym cena jest wyższa. Co więcej sprzedaż kamienia, w tym piaskowca jest w dużym stopniu uzależniona od wyborów klientów, gdyż to popyt reguluje cenę.

Piaskowiec to materiał dość łupliwy i ruchliwy. Wystarczy nadmienić, iż spokojnie można go obłamywać z użyciem tylko gumowego młotka. Dlatego piaskowiec słabo nadaje się, jako kamień na podjazdy czy kamień murowy. Dodatkowo piaskowiec wykazuje małą odporność na ścieranie i nasiąkanie, łatwo chłonie wilgoć, co sprawia, iż dyskusyjne jest wykorzystanie go, jako kamień ogrodzeniowy. Mimo zaprezentowanych wad często wykorzystywany jest przy budowie schodów i różnego typu nawierzchni, np. ścieżek czy murków oporowych. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że aby piaskowiec stracił swój wygląd musi upłynąć dłuższy czas.