Sprzedaż kamienia Kielce

sprzedaż kamienia kielce

Kamień do ogrodu

Naturalny kamień do ogrodu to wytrzymały i trwały surowiec, który przez lata może nie zmienić swojej faktury i rozmiarów. Jest odporny na warunki atmosferyczne, jak i systematyczne użytkowanie. Do tego wszystkiego posiada jeszcze szerokie walory estetyczne, wkomponowując się, jako naturalny materiał we wszystkie ogrody. Sprzedaż kamienia Kielce to hurtownia oferująca różnego rodzaju kamienia naturalne, które z pewnością doskonale wpiszą się w otoczenie domu lub jako jego dekoracja. Coraz więcej osób chce się przybliżyć do natury. Dlatego też tak odpowiednim materiałem, który może w tym pomóc jest właśnie kamień. Zresztą niektóre elementy, wykonane określonymi rodzajami kamienia uznane są obecnie, jako wyznacznik statusu. Do tej grupy należy np. wykorzystanie kostki granitowej, jako kamień na podjazdy, czy jako kamień na taras.

Wykorzystanie kamienia, jako wypełnienia nawierzchni podjazdowej czy tarasowej wymaga użycia twardego, odpornego na systematyczne użytkowanie oraz obciążenia, materiału. Niektóre kamienie, np. piaskowiec słabo znoszą nadmierne obciążenie, obłupując się i szczypiąc. Dużo lepiej prezentują się i spełniają swoje zdanie, jako kamień elewacyjny.

Płytki z kamienia naturalnego, w większości piaskowca mogą być wykorzystane także w tworzeniu ogrodzeń, jako dodatek do betonowego wypełnienia słupków i podmurówek. Z kolei kamień łupany idealnie sprawdza się jako kamień na ścieżki ogrodowe czy tarasy. Zwykle hurtownie kamienia oferują szeroki zakres rodzajów kamienia, różniących się nie tylko jakością i posiadanymi funkcjami, ale także rozmiarem, kolorem oraz ukształtowaniem powierzchni.

kamień bezfugowy

Kamień bezfugowy

kamień cięty rzędowo

Kamień cięty rzędowo

kamień nieregularny

Kamień nieregularny

kamień ozdobny

Kamień ozdobny

Rodzaje kamienia ogrodowego

sprzedaż kamienia kielce
Sprzedaż Kamienia Kielce

Zwykle kamień do ogrodu dzielimy z uwagi na jego przeznaczenie. W hurtowniach dzieli się go na trzy rodzaje:

– kamień nawierzchniowy luźny, wysypywany w celach utwardzenia,
 ozdobny kamień w postaci dużych brył wykorzystywany do dekoracji,
– wypełniający kamień, użytkowany jako wypełnienie donic czy słupków ogrodzeniowych ze specjalnego rodzaju siatki.

Podsumowując, na popularności zyskuje ostatnio kamień ryska oraz kamienie polne, otoczaki, wykorzystywane najczęściej nawierzchniowo w celach tworzenia tzw. luźnych nawierzchni. Otoczaki charakteryzują się brakiem ostrych krawędzi, które znikały pod wpływem niszczącej działalności wody. Z tego też powodu kamienie otoczaki najlepiej sprawdzają się, jako wypełnienie sadzawek i sztucznych strumyków.