Sprzedaż kamienia Bydgoszcz

sprzedaż kamienia bydgoszcz

Kamienie naturalne na ściany

Kamień naturalny to surowiec, który od wieków z powodzeniem wykorzystywany jest w budownictwie i architekturze ogrodów. Od wieków spełniał funkcje czysto utylitarne i estetyczne. Był podstawą takich elementów ogrodu jak murki, schodki, obramowania rabat, ścieżek itp. Z czasem nastawienie na funkcję estetyczną rosło i obecnie w dużej mierze przewyższa funkcje użytkowe. Jednak przez kilkanaście poprzednich lat zachłyśnięcie się nowoczesnymi technologiami sprawiło, że kamień dekoracyjny został wyparty przez jego sztuczne zamienniki. Proces ten szczególnie mocno zauważalny jest w sprzedaży kamienia na elewację, ale także w wykorzystaniu kamienia, jako budulca podjazdów i ścieżek. Sprzedaż Kamienia Bydgoszcz to hurtownia kamienia naturalnego oferująca szeroką gamę kolorystyczną tego surowca. Dodatkowo oferujemy sprzedaż kamienia z transportem po wcześniejszym uzgodnieniu dogodnych warunków.

Obecnie sprzedaż kamienia wraca do łask i jest coraz bardziej popularna. Kamień naturalny jest szczególnie ceniony za harmonijne współgranie z otoczeniem. Dodatkowo jego kolory idealnie kontrastują z kolorami natury, szczególnie roślinnością oraz z wodą. Stąd też kamień wykorzystuje się do tworzenia sadzawek i strumyków.

kamień ogrodowy

Kamień ogrodowy

kamień piaskowiec

Kamień piaskowiec

kamień podjazdowy

Kamień podjazdowy

kamień bezfugowy

Kamień bezfugowy

Naturalny kamień ozdobny

sprzedaż kamienia bydgoszcz
Sprzedaż Kamienia Bydgoszcz

Kamień naturalny na rynku dostępny jest w wielu postaciach i formach. Ze względu na rodzaj najczęściej mamy do czynienia z granitem, bazaltem, kwarcem i piaskowcem. Przy czym dwa pierwsze rodzaje są stosunkowo drogie i przez to ich wykorzystanie jest dość mocno ograniczone. Najpopularniejszym i zarazem najtańszym rodzajem kamienia jest piaskowiec. Jako naturalny kamień ozdobny spisuje się idealnie, ale ma słabe parametry wytrzymałościowe. Wykorzystany, np. jako kamień elewacyjny, wymaga częstego czyszczenia. Co więcej, jest narażony na dość łatwe uszkodzenia mechaniczne.

Podsumowując, wybierając konkretny rodzaj kamienia, nie kierujemy się jedynie jego ceną. Przede wszystkim zwracamy uwagę na możliwość wypełniania docelowych zadań. Przykładowo, jako kamień podjazdowy sprawdzi się przede wszystkim granit, który posłuży długie lata, podczas gdy piaskowiec użyty do tego samego celu będzie musiał być wymieniony już po kilku latach. Jeśli nie jesteś pewien co do rodzaju kamienia który chcesz zamówić, zwróć się po pomoc do naszych specjalistów.