Podjazd z kamienia naturalnego

Podjazd z kamienia naturalnego

Otoczenie domu z pewnością potęguje ogólne wrażenie estetyczne. Piękny i zadbany ogród to jednak nie wszystko. Również ścieżki i pojazdy można wykonać w taki sposób, aby dodawały elegancji całego efektu jaki chcemy uzyskać. Z jakich materiałów w takim razie tego typu elementy? Zarówno ścieżki jak i podjazd z kamienia naturalnego są nie tylko trwałym ale i efektownym rozwiązaniem. Rodzajów kamienia jest sporo, ale tylko niektóre sprawdzą się na podjeździe. Jest to bowiem miejsce, które powinno być wykonane z materiału, które nie tylko będzie wytrzymałe ale i niskonasiąkliwe. Takim materiałem jest np. granit. Wytrzymuje on duży nacisk i co więcej nie ulega zabrudzeniom. Dzięki temu jest łatwiejszy w utrzymaniu i przeciwieństwie do zwykłej kostki brukowej nie wymaga tak częstej konserwacji.

Mimo tego, kamienna kostka jest dość często wykorzystywana. Można z niej układać ciekawe wzory poprzez różnorodność kształtów i szeroką paletę kolorów. Ponadto taką kostkę można również zastosować na ścieżkach ogrodowych, na tarasie lub na schodach do domu. Takie wykorzystanie materiału pozwala zachować spójność estetyczną, aczkolwiek podobny efekt można wykorzystać decydując się umieszczenie w tych miejscach również innego rodzaju kamienia jak chociażby płyt kamiennych.

podjazd z kamienia naturalnego

Trwały kamień na podjazd

Płyty z kamienia naturalnego mają dodatkową cechę. Można je docinać do równych kształtów, np. prostokątów, albo pozostawić ich nieregularną formę uzyskując kamień łupany. Niezależnie od wyboru, płyty kamienne będą doskonale współgrać z architekturą zarówno domów klasycznych jak i nowoczesnych. Jak już zostało wspomniane, dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie jednego materiału zarówno na ścieżkach jak i na podjeździe. Nie znaczy to jednak, że łączenie różnych rodzajów kamienia naturalnego jest złe. Wręcz przeciwnie, ostatnim trendem jest łączenie zarówno kamiennej kostki, płyt jak i kruszywa. Pozwala to na uzyskanie oryginalnego i niepowtarzalnego efektu, a w doborze kolorystyki i ich kształtów może ograniczać nas jedynie nasza wyobraźnia.

Jak widać pomysłów na podjazd z kamienia naturalnego jest kilka. Dostępność różnych rodzajów kamienia i ich kolorów jest na tyle bogata, aby każdy mógł wybrać odpowiednie rozwiązanie. Ze swojej strony oferujemy nie tylko szeroką ofertę kamieni, ale także doradztwo w kwestii doboru odpowiedniego materiału do jego docelowego przeznaczenia. Jeśli planujesz remont podjazdu lub budujesz nowy dom i szukasz ciekawych rozwiązań, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej hurtowni.


Kamienie na podjazdy i ścieżki ogrodowe