Otoczaki dekoracyjne

Otoczaki dekoracyjne

Domowy ogródek to miejsce stworzone głównie z myślą o odpoczynku. Aby było to miejsce przeznaczone do relaksu, warto zadbać, by dobrze się prezentowało i cieszyło oko. Dużą popularnością w ogrodzie cieszą się dekoracje naturalne, a wśród nich niezmiennie królują otoczaki dekoracyjne. Są to kamienie ogrodowe, charakteryzujące się gładką i przyjemną fakturą. Poznaj ofertę naszej hurtowni kamieni naturalnych i wybierz najlepszą dla siebie dekorację.

Otoczaki od lat cieszą się dużą popularnością jako forma dekoracji ogrodu. Są to kamienie naturalnego pochodzenia. Cechują się wysoką trwałością i dużymi walorami estetycznymi. Dodatkowo, tego typu kamienie, świetnie sprawdzą się w każdym stylu i potrafią dobrze komponować się z wieloma roślinami, drzewami i kwiatami. Otoczaki są w pełni bezpieczne i nie grożą roślinom. Ponadto są również bardzo uniwersalne i mogą mieć w ogrodzie wiele zastosowań. Przyciągają swoim charakterystycznym, okrągłym kształtem, barwą i formą.

 

otoczaki dekoracyjne

Rodzaje kamieni wykorzystywanych w ogrodzie

Oprócz otoczaków dekoracyjnych w ogrodzie można używać wielu innych kamieni. Tak naprawdę wszystko zależy od nas i naszych preferencji. Na tym polu ogranicza nas tylko wyobraźnia. Wśród najchętniej wybieranych kamieni wykorzystywanych w ogrodzie można wyróżnić m.in.:

  • kruszywa – powstają wskutek ukruszenia naturalnych kamieni, przybierają wiele różnorodnych form,
  • kamienie granitowe i łupki – praktyczne i trwałe, często wykorzystywane do układania różnego rodzaju nawierzchni,
  • piaskowce – mają nieregularną linię krawędzi, są wykorzystywane głównie do układania skalniaków, oczek wodnych bądź murków,
  • kamienie polodowcowe – mogą stanowić efektowne elementy dekoracyjne, głównie ze względu na swoją charakterystyczną formę.

Jak kłaść kamień otoczak?

Położenie otoczaków dekoracyjnych nie jest trudne, lecz wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża. Po wyznaczeniu terenu, który chcemy wysadzić kamieniem, należy przesadzić wszystkie rosnące tam rośliny, pozbyć się trawy, korzeni lub ewentualnych zanieczyszczeń. Następnie należy rozłożyć agrowłókninę, aby w przyszłości zapobiec wyrastaniu chwastów w tym miejscu. Przed układaniem warto też zamontować specjalne obrzeża, które ułatwią wykładanie kamieni w ściśle wyznaczonym miejscu, oraz zapobiegną ich rozsypywaniu się. Obrzeża tego typu można dowolnie wybierać w zależności od swoich preferencji, gdyż one również stanowią wartość estetyczną w naszym ogrodzie. Na tak przygotowanym podłożu układanie otoczaków dekoracyjnych nie powinno sprawiać żadnych trudności.

 


Otoczaki dekoracyjne