Klomby ogrodowe z kamienia

Klomby ogrodowe z kamienia

Posiadacze dużych ogrodów muszą sprostać nie lada wyzwaniu jakim jest jego aranżacja. Mnogość kwiatów i krzewów, którymi można obsadzić przydomowy obszar jest ogromna. Warto więc przed rozpoczęciem prac, przygotować projekt rozmieszczenia poszczególnych elementów ogrodu. Zacznij od tych dużych i stałych elementów, następnie przejdź do tych które są ruchome i możesz zmieniać ich miejsce. Na końcu rozplanuj klomby ogrodowe z kamienia, które obsadzisz pięknymi kolorowymi kwiatami i wielosezonowymi krzewami.

Zima to doskonały moment na przygotowanie projektu aranżacji ogrodu. To też dobry moment na zamówienia takich produktów jak chociażby kamień naturalny. Wprawdzie jest on dostępny w naszej hurtowni od ręki, jednak warto takie zamówienie złożyć stosunkowo wcześniej. Unikniemy w ten sposób czekania na dostawę towaru w przypadku jeśli stan magazynowy wybranego przez nas kamienia jest niewystarczający. Wszelkie prace w ogrodzie z reguły rozpoczyna się wiosną. Jeśli jednak zima jest ciepła, można prace takie jak rozmieszczenie kamieni ogrodowych, wykonać wcześniej. Wówczas na przełom kwietnia i maja pozostaje nam jedynie obsadzenie klombów w wybrane krzewy i kwiaty.

klomby ogrodowe z kamienia

Kamień naturalny jako element dekoracyjny

Kamień w formie kory gnejsowej doskonale się komponuje się w przydomowych ogródkach. Można go wykorzystać nie tylko jako otoczenie dla klombów. Znajduje on również zastosowanie jako ścieżki ogrodowe. Duże płyty kamienne, ułożone w węższe i szersze ścieżki pozwoli na zwiększenie funkcjonalności ogrodu. Kamień naturalny to trwały surowiec, który przetrwa długie lata. Jeśli do tego będzie odpowiednio impregnowany, może przedłużyć swoją żywotność, mimo że jest to materiał nie do zniszczenia.

Rabaty kamienne to bardzo częste rozwiązanie, szczególnie w ogrodach o dużej powierzchni. Aby nie obsadzać wszystkiego trawnikiem, można zaprojektować ciekawe kształty klombów i obsadzić je różnego rodzaju kwiatami sezonowymi lub bylinami. Jeśli natomiast potrzebujesz roślin, które nie wymagają częstej pielęgnacji, zasadź w klombach ozdobne krzewy. Pomysłów na aranżacje rabat jest wiele i w zasadzie ograniczyć może tylko wyobraźnia właściciela. Stwórz magiczny ogród, dzięki zastosowanie surowca jakim jest kamień naturalny.