Kamienie ozdobne do ogrodu

Kamienie ozdobne do ogrodu

Kamień naturalny jest surowcem, który bardzo chętnie był wykorzystywany przed wiekami. Co więcej cały czas jest bardzo popularny przy budowie domów, budynków użyteczności publicznej oraz przy aranżacji ogrodów. Współcześnie szczególnie istotna jest jego rola przy tworzeniu ogrodów, które stają się nieomal nieodłącznym elementem każdego nowo powstającego budynku mieszkalnego. Wybierając konkretne kamienie ozdobne do ogrodu w sporej mierze decydujemy, opierając się o jego wartość użytkową. Po pierwsze, inny rodzaj kamienia wybierzemy, jeśli chcemy stworzyć posadzkę tarasu czy zewnętrznego patio. Po drugie do podmurówki, ograniczającej zbocze w naszym ogrodzie będziemy musieli wykorzystać inny rodzaj kamienia. Na ścieżki i tarasy raczej będziemy celować w mało podatny na uszkodzenia kamień o twardej, ale i lekko chropowatej powierzchni.

Coraz częściej inwestorzy decydują się na kostki granitowe, które mimo wysokiej ceny, gwarantują nam długotrwałe użytkowanie bez widocznych zniszczeń. Kamienie do ogrodu na ścieżkę możemy także wybrać spośród piaskowców. Te jednak zdecydowanie będą mieć krótszy okres wytrzymałości na czynniki atmosferyczne. Jednak przy małej częstotliwości wykorzystywania, gdy mamy do czynienia z ogrodem prywatnym, a nie np. skwerem miejskim, będzie on zupełnie wystarczający.

kamienie ozdobne do ogrodu

Dekoracyjne kamienie ogrodowe

To, jaki kamień do ogrodu wybrać powinno być uzależnione przede wszystkim od wartości utylitarnej danego rodzaju kamienia. Jednak pewien wpływ powinna mieć także wartość estetyczne. Kupujemy oczami, nie mniej jednak warto zastanowić się jaki efekt chcemy uzyskać i jeśli mamy wątpliwości nasi doradcy pomogą w wyborze odpowiedniego kamienia. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w specjalny impregnat do kamienia naturalnego, który pozwoli utrzymać jego naturalny wygląd na jeszcze dłużej.

Kamienie ozdobne do ogrodu stanowią idealne uzupełnienie szczególnie kącików z wodą. Ponadto naturalna barwa kamienia świetnie współgra kolorystycznie, ale i funkcjonalnie z sadzawkami i innymi sztucznymi bądź naturalnymi ciekami wodnymi. Do tego kontrast kamienia naturalnego w połączeniu z zielonością roślin daje niezapomniane wrażenia estetyczne, warto jest więc zainwestować w naturalność ogrodu.

Mimo, że obecna pora roku nie sprzyja aranżowaniu ogrodów, ale jest to odpowiedni czas na przygotowanie projektu na przyszły sezon. Stwórz magiczny i tajemniczy ogród, tworząc kamienne ścieżki i dekorując klomby z kwiatami i krzewami. Podsumowując powyższe zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią, która pomoże na etapie decyzyjnym i zakupowym.