Kamień ryska, cięty

Kamień ryska, cięty, “kości”

Zarówno przy budowie nowego domu jak i przy remoncie starego, szukamy łatwych, szybkich i jednocześnie efektownych rozwiązań. Chcemy, aby wszystko wyglądało jak najlepiej, przy jednoczesnym założeniu że będzie szybko i stosunkowo tanio. Przez ostatnie lata popularne stało się wykańczanie elewacji kamieniem naturalnym. Jest kilka rodzajów tego surowca, który doskonale nadaje się do tego typu wykończeń. Kamień ryska, inaczej kamień cięty rzędowo to potrafi nadać elewacji ciekawego charakteru. Innymi słowy, ciężko jest wykonać dwie takie same aranżację, co sprawia że jej niepowtarzalność często zachwyca.

Kamień ryska występuje w kilku kolorach. Wśród nich najczęściej wybieranymi jest kamień beżowy, brązowy, złoty, szary i grafitowy. Warto tu zaznaczyć, że surowiec ten poprzez swą naturalność nadaje różne odcienie jednej barwy. Dzięki czemu w całości aranżacja wygląda bardzo naturalnie. Takiego efektu na pewno nie uzyskamy decydując się na sztuczne płyty. W naturze mamy do czynienia z powtarzalnością. Jeśli chcesz, aby Twój dom i jego otoczenie współgrało ze sobą, warto wziąć to pod uwagę. Na przykład jeśli na elewacji chcemy zastosować brązowy odcień kamienia, to podobny odcień możemy zastosować na podjeździe lub ścieżkach ogrodowych. Dla równowagi można również ten sam kamień ryskę “kości” wykorzystać na podmurówkach lub słupkach ogrodzeń. W ten sposób całość będzie wyglądała elegancko i spójnie.

kamień ryska

Kamień cięty rzędowo “ryska”

Sprzedaż kamienia w naszej hurtowni rozlicza się na warstwy paletowe albo na kilogramy. Na jednej palecie mieście się ok. 15 warstw. Z jednej warstwy kamienia można ułożyć około jeden metr kwadratowy. Jeśli potrzebujesz konsultacji w sprawie doboru odpowiedniego rodzaju kamienia pod konkretne podłoże, zapraszamy do kontaktu. Nasi doświadczeni specjaliści podpowiedzą który kamień (ryska, bezfugowy, nieregularny) będzie odpowiedni na elewacje, ścieżki ogrodowe, czy inne miejsca. Kamień ryska to jednak kamień nadający się do dekoracji różnego rodzaju elementów a nie do podłoża. Dlatego też świetnie będzie wyglądał na ścianach, podmurówkach, obudowach grilla, czy kominków.

Podsumowując kamień naturalny to odpowiedni materiał do efektownego wykończenia domu i jego otoczenia. Jako najstarszy budulec na świecie, nadal ma swoich zwolenników i nie wychodzi z mody. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem kamienia w naszej hurtowni, to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego w siedzibie naszej hurtowni.