Dekoracje z kamienia naturalnego do domu

Dekoracje z kamienia naturalnego do domu

Podłogi kamienne zawsze będą przykuwać uwagę. Osobom które remontują albo właśnie urządzają wnętrze domu lub mieszkania znany jest dylemat: co na podłogę. Miłośnicy drewna krzykną: oczywiście drewno. Osoby ograniczone budżetem wybiorą płytki drewnopodobne albo kamieniopodobne. Ale Ci rozkochani w kamiennych, naturalnych podłożach, wybiorą kamień naturalny dekoracyjny na podłogę. Dlaczego? Dlatego, że jest naturalny, wytrzymały, elegancki i po prostu piękny. Na rynku mamy do wyboru: granit, trawertyn, kwarcyt, marmur. Dekoracje z kamienia naturalnego posiadają niebagatelną urodę, dlatego coraz częściej są wybierane do domów lub mieszkań.

Płyty granitowe lub marmurowe to wspaniały wybór do wnętrz niepowtarzalnych, eleganckich, nowoczesnych. Pamiętajmy, że nie ma dwóch takich samych kawałków, każda z płyt będzie posiadała unikalny rysunek, dar natury, dlatego nada wnętrzu niepowtarzalny charakter. Ponadto ze względu na trwałość, wytrzymałość i odporność może być zastosowany w każdym wnętrzu: salon, kuchnia, łazienka. Jest także świetnym przewodnikiem ciepła. I gdy wybierzemy ogrzewanie podłogowe będziemy zachwyceni.

dekoracje z kamienia naturalnego do domu

Kamień naturalny na ścianę lub schody

Kamień naturalny na ścianę w salonie to znowu wybór związany ze stylem jaki preferujemy. Wśród produktów z tej kategorii znajdziemy mozaiki kamienne. Zachwyca cudownie ciepły trawertyn, cechujący się piękną i ciepłą kolorystyką od beżu, poprzez brąz do szarości. Nie mniej imponujący jest łupek kamienny. Do wnętrz o charakterze skandynawskim można wykorzystać naturalnie występujące łupki, granity, bazalty. Można też bez obaw, dla podkreślenia surowego charakteru wnętrza zastosować, materiał o surowej strukturze, tu jako panel ścienny świetnie sprawdzi się marmur. Nie sposób też nie wspomnieć o mozaikach ściennych.

I pozostaje nam ostatni, niezbędny element, dopełniający charakter wnętrza, schody z kamienia naturalnego. Zarówno wspomniany wcześniej granit jak i marmur stanowią materiał chętnie wykorzystywany do wykonywania schodów. Nie sposób nie docenić kamienia. Nie chodzi tu jedynie o urodę, ale szeroki wachlarz zastosowań i trwałość, bo urządzając wnętrze, obok walorów estetycznych, wytrzymałość i jakość są równie ważne.


Kamień Dekoracyjny Rzeszów