Biały kamień ogrodowy

Biały kamień ogrodowy

Biały kamień ogrodowy to niewątpliwie idealna ozdoba dla każdego ogrodu, stając się z każdym rokiem coraz bardziej popularny. Jest to materiał bardzo trwały i naturalny, stanowiący atrakcyjny materiał dekoracyjny. Naturalne kamienie do ogrodu powstają w wyniku długotrwałego działania wody. Gładkie kamienie można znaleźć na dnie rzek lub strumieni.

Jednymi z najpopularniejszych kamieni ozdobnych są otoczaki. Stanowią one zarówno świetną dekorację przydomowej przestrzeni, jak i chronią glebę przed utratą wilgoci, czy zabezpieczają przed rozmnażaniem się chwastów. Kamienie nie przepuszczają promieni słonecznych. Dzięki temu znacznie utrudniają porost trawy, czy innych niepotrzebnych roślin. Biały kamień ogrodowy jest niezwykle wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne, takie jak: deszcz, śnieg, czy grad. Nie trzeba się zatem obawiać ich zabrudzenia czy utraty koloru. Ze względu na ich ciężar, nie zostaną wywiane przez wiatr, a wszelkie powstałe na nich zanieczyszczenia usunie zwykły deszcz lub ewentualnie myjka ciśnieniowa. W dodatku biały kamień ogrodowy stanowi piękny kontrast wizualny z zielenią trawnika oraz kolorowymi kwiatowymi rabatami.

biały kamień ogrodowy

Dekoracyjne otoczaki do ogrodu

Naturalne kamienie do ogrodu świetnie nadają się nie tylko do wystroju naturalnej przestrzeni przed domem. Bardzo efektownie prezentują się przy urządzaniu obszarów zielonych przed restauracjami, urzędami, czy siedzibami firm. Kamienie naturalne można rozsypać również wydzielając miejsca na parkingu albo ścieżki dla pieszych. Mogą również posłużyć jako naturalna granica między trawnikiem, a kwiatowymi rabatami.

Otoczaki dekoracyjne spełnią się doskonale również w aranżacji: tarasów, ścieżek oraz skalników. Naturalne środowisko dla otoczaków stanowi woda i właśnie w jej towarzystwie wyglądają najlepiej. Można nimi wyłożyć dno oczek wodnych lub ich brzegi. Zarówno drobne otoczaki, jak i duże kamienie naturalne, rozmieszczone w różnych częściach ogrodu, podkreślą piękną zieleń roślin oraz dodadzą charakteru i elegancji całemu miejscu. Sprawdź wszystkie rodzaje ogrodowych kamieni, które oferujemy w naszej hurtowni kamienia.

 

Jesteś zainteresowany zakupem kamienia naturalnego?
Zapraszamy do hurtowni w Trzebownisku k. Rzeszowa.

 


Biały kamień ogrodowy