Hurtownia Kamienia Mariusz Poźniak        Kamień ogrodowy


hurtownia kamienia naturalnego rzeszów

Kamień naturalny ogrodowy


kamień rzeszówkamień ogrodowy

Drobny kamień ogrodowy to bardzo popularny budulec stosowany w ogrodach, który doskonale komponuje się z roślinami i kompozycjami ogrodowymi. Wśród wielu zalet kamienia ogrodowego ważna też jest jego trwałość i ponadczasowość oraz zdolność do wychodzenia obronną ręką z każdych przemijających trendów modowych.

Umiejętnie ułożony kamień ogrodowy przyciąga uwagę, wprowadza powiew świeżości i ulotnej tajemnicy, a także w pewien sposób podnosi rangę miejsca. Kamienne murki, alejki, wypełnienia rabat, podkreślają urodę roślin, stanowiąc dla nich unikatowe ramy i tło.

kamień ogrodowy ozdobnyKamień ogrodowy nieumiejętnie zastosowany może przytłoczyć rośliny, stając się dominującym elementem ogrodu. Zdecydowana większość architektów uważa to za wadę i oziębienie ogrodu, najlepiej więc przed jego ułożeniem należy dokładnie przeanalizować projekt.

Jednak w większości przypadków naturalny kamień ogrodowy, w różnych kolorach, to bezdyskusyjna ozdoba, szeroko i chętnie stosowana w większych i mniejszych ogrodach. Zalety kamienia podkreśla fakt, iż występuje on w sporej ilości odmian, różniących się miedzy sobą kolorem, kształtem, wytrzymałością, strukturą i dedykowanym przeznaczeniem.

Kamień do ogrodu można podzielić ze względu na jego przeznaczenie, tu wyróżnimy kamienie nawierzchniowe luźne, wysypywane w określone miejsca, takie jak ścieżki, skalniaki, brzegi itp. oraz kamienie nawierzchniowe twarde, z których najczęściej wykonuje się utwardzone ścieżki czy też wszelkiego typu „odcięcia”. Wśród rodzajów kamieni wyróżnić można także kamień elewacyjny, głazy i duże bryły oraz kamienie wypełniające, często stanowiące wypełnienie siatkowych donic czy słupków ogrodzeniowych.

W ostatnich latach bardzo popularne w ogrodach są kamienie otoczaki, wykorzystywane najczęściej nawierzchniowo, do tworzenia tzw. luźnych nawierzchni. Otoczaki charakteryzują się brakiem nieregularnych, ostrych krawędzi. Ich naturalny, obły kształt powstał pod wpływem wieloletniej działalności wody, która transportując kamienie, obtłukiwała je do tego stopnia, iż wszystkie ostre krawędzie, zniknęły. Obecnie w sprzedaży funkcjonują także kamienne otoczaki, wytwarzane metodami mechanicznymi, sztucznymi. Pozwala to na szybsze zdobycie surowca, a także poddanie obróbce mechanicznej inny rodzaj kamieni, co z kolei umożliwia otrzymanie wielu odmian o zróżnicowanych kolorach.

Sztuczna obróbka mechaniczna pozwala uzyskać biały kamień do ogrodu, bardzo poszukiwany i niezwykle popularny w ostatnich propozycjach dekoratorach ogrodu.kamień ogrodowy cena kamień ogrodowy naturalny kamień naturalny ogrodowy kamień ogrodowy podkarpacie kamień ogrodowy cenaHurtownia Kamienia Naturalnego
NIP 813 184 19 16
Nr rach. bank. 86 1050 1562 1000 0092 0889 7315
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
  Trzebownisko 1047, 36-001 Trzebownisko
   tel. 792 722 393
   tel. 530 700 117
   hurtownia.kamienia@o2.pl
realizacja © Studio BEST 2018