Hurtownia Kamienia Mariusz Poźniak        Kamień dekoracyjny


Kamień dekoracyjny


kamień rzeszów

W dekoracji domu i ogrodu często wykorzystywane są kamienie ozdobne. Wielość ich kształtów i kolorów pozwala na stworzenie niezwykle ciekawych kompozycji i aranżacji, zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Kamień ozdobny odznacza się pięknymi kolorami i różnymi kształtami, a także wielkością. Hurtownia kamienia naturalnego bardzo często przygotowuje towar zgodnie z wymaganiami klienta, dopasowując go do indywidualnych potrzeb.

Kamień dekoracyjny sprawia, że wnętrze nabiera charakteru, ciepła, podkreśla styl i inne elementy dekoracyjne. Kamienie mogą zdobić ściany, stanowić wykończenie elementów wyposażenia, np. kominków, pełnić funkcje posadzki, a drobne kamyki podkreślać urok mis, wazonów, czy donic. Popularne kamienie fluorescencyjne stanowią ciekawą ozdobę wnętrz i ogrodów.

Pielęgnacja kamieni naturalnych


Kamień dekoracyjny musi być odpowiednio dobrany pod kątem wymagań technicznych. Jego wizualne piękno jest bardzo ważną cechą, ale nie można zapomnieć o tym, że jest to element dość ciężki i wymaga odpowiedniej konstrukcji ściany, na której ma być mocowany. Z kolei kamień, który ma być położony na ścieżkę lub taras, powinien odznaczać się takimi cechami jak mrozoodporność, czy chropowatość. Trzeba też pamiętać o tym, że o kamienie trzeba dbać odpowiednio je czyszcząc i konserwując. Dobrze dobrany rodzaj kamienia nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, mimo to warto zakupić specjalne środki do czyszczenia i konserwacji, by powierzchnia kamienna wyglądała jak nowa przez lata.

Kamienie do ogrodu mogą być ozdobą, podkreśleniem piękna roślin, kompozycją uzupełniającą architekturę ogrodową. Jako naturalny element wystroju podkreślają i wzmacniają wizerunek i styl, współgrają z innymi elementami natury i naturalnymi elementami wykonanymi np. z drewna. Nadają się do tworzenia architektury ogrodowej, fontann, mostków, ścieżek, ławek, murków i ogrodzeń. Są niezwykle dekoracyjne i praktyczne, mają bardzo szerokie zastosowanie i naturalne piękno, które zawsze podkreśla urok natury. Kamienie ozdobne są bardzo trwałe, ale jako elementy budowlane wymagają fachowego ułożenia i doboru. Są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, mogą więc służyć długo, a poza tym łatwo w każdej chwili można użyć je do innej kompozycji.

kamień naturalny kamień naturalny kamień naturalny kamień naturalny gnejs elewacyjny kamień naturalny grafitowy kamień naturalny cena za metr kamień naturalny rzeszów gnejs elewacyjny hurtownia kamienia w rzeszowie kamień podjazdowy rzeszów kamień elewacyjny


beżowy biały brązowy bursztynowo-platynowy czarno-zielony grafitowy platynowy szary złoty żółto-tłusty ruja szary-metalik
Hurtownia Kamienia Naturalnego
NIP 813 184 19 16
Nr rach. bank. 86 1050 1562 1000 0092 0889 7315
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
  Trzebownisko 1047, 36-001 Trzebownisko
   tel. 792 722 393
   tel. 530 700 117
   hurtownia.kamienia@o2.pl
realizacja © Studio BEST 2018